AIA CAMBODIA សម្ពោធការិយាល័យកណ្តាលថ្មីដើម្បីបង្ហាញការប្តេជ្ញាចិត្ត រយៈពេលយូរអង្វែងកាន់តែមុតមាំដល់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងអតិថិជន
11/01/2023 dot អាន 4 នាទី
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 11 ខែមករា ឆ្នាំ 2023 – ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (“AIA Cambodia”)  បានបើកសម្ពោធការិយាល័យកណ្តាលថ្មីជាផ្លូវការ ជាមួយការប្តេជ្ញាចិត្តរយៈពេលយូរអង្វែងក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេ​ក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យរស់នៅប្រកបដោយសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។
ទីតាំងការិយាល័យកណ្តាលថ្មីនៅអគារ GIA កោះពេជ្រក៏ស្របនឹងគំនិតផ្តួចផ្តើម AIA One Billion របស់ AIA Group ដើម្បីជួយប្រជាជន 1,000,000,000នាក់ នៅអាស៊ីឱ្យមានសុខភាព  និងជីវិតកាន់តែប្រសើរនៅឆ្នាំំ 2030។​ ជាមួយនឹងការសម្ពោធការិយាល័យកណ្តាលថ្មីនេះ  AIA Cambodia មា​នការប្តេជ្ញា "ឆ្ពោះទៅមុខកាន់តែប្រសើរ” ដោយបន្តការអភិវឌ្ឍលើផលិតផល ​និងសេវាកម្មឱ្យកាន់តែប្រសើរ រួមមាន៖ បន្ថែមសេវាបម្រើអតិថិជនសម្រាប់សហគមន៍ ដៃគូអាជីវកម្ម និងដៃគូពាក់ព័ន្ធ តាមរយៈការផ្តល់ជូនបុគ្គលិក និងទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតនូវសម្ភារការិយាល័យទំនើបៗ។
ការិយាល័យកណ្តាលថ្មីរបស់ AIA Cambodia មានបុគ្គលិកជាង 200 នាក់ និងទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតជាង 500 នាក់នៅក្នុងអគារស្ដង់ដារលំដាប់​ A ដែលស្របតាមយុទ្ធសាស្ត្របរិស្ថាន សង្គម និងអភិបាលកិច្ច (ESG) របស់ AIA Group ដើម្បីជំរុញការផ្លាស់ប្តូរប្រកបដោយអត្ថន័យ និងកសាងគុណតម្លៃឱ្យភាគីពាក់ព័ន្ធក្នុងរយៈពេលមួយយូរអង្វែង។ អគារ GIA Tower ដែលជាអគារស្តង់ដារលំដាប់ A នេះរួមបញ្ចូលការគ្រប់គ្រងអគារកម្រិតខ្ពស់ ដោយបំពាក់នូវបរិក្ខារមុខងារសុខភាព សុវត្ថិភាព និងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលមានគុណភាពខ្ពស់ និងផ្ដល់ភាពងាយស្រួល។
ការិយាល័យកណ្តាលពីរជាន់អនុញ្ញាតឱ្យ AIA Cambodia ចូលរួមចំណែកកាន់តែប្រសើរដល់សង្គម ផ្តល់សេវាអតិថិជនកាន់តែប្រសើរ និងធានាឱ្យអតិថិជនទទួលបាននូវការធានារ៉ាប់រងតាមតម្រូវការរបស់ពួកគេក្នុងបរិយាកាសប្រកបដោយសុវត្ថិភាពនៅក្នុងទីតាំងល្អបំផុត។ ការផ្លាស់ប្ដូរទីតាំងនេះផ្សារភ្ជាប់់នូវគោលបំណងរបស់ខ្លូនក្នុងការបង្កើនការប្រើប្រាស់សេវាធានារ៉ាប់រងនៅក្នុងទីផ្សារកម្ពុជា និងផ្សព្វផ្សាយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាកាន់តែទូលំទូលាយអំពីសារៈសំខាន់នៃការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងការសន្សំរយៈពេលវែង។
ការិយាល័យកណ្តាលថ្មីនេះ ក៏មានមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាល គ្លីនិកពិនិត្យសុខភាពសម្រាប់បុគ្គលិក-អតិថិជន ហាងកាហ្វេ និងសួនច្បារ ដែលត្រូវបានរចនាឡើងដើម្បីផ្តល់ភាពបត់បែន និងស្របតាមចំណង់ចំណូលចិត្តរបស់បុគ្គលិកម្នាក់ៗទាំងពេលធ្វើការ និងការកម្សាន្ត្ត។
ពិធីសម្ពោធការិយាល័យកណ្តាលថ្មីថ្ងៃនេះ ទទួលបានវត្តមានចូលរួមដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយតករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា ថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់របស់ AIA Group និង AIA Cambodia ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត បុគ្គលិក ដៃគូពាក់ព័ន្ធ ដៃគូសាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនរូប។
ក្នុងឱកាសចូលរួមអបអរការិយាល័យថ្មីនេះ ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ មានប្រសាសន៍ថា៖ “ខ្ញុំសូមចូលរួមអបអរសាទរ និងអរគុណដល់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត AIA CAMBODIA ចំពោះសមិទ្ធផលដ៏អស្ចារ្យរបស់ខ្លួនក្នុងរយៈពេល 5 ឆ្នាំចុងក្រោយនេះ។ តាមរយៈពិធីសម្ពោធការិយាល័យកណ្តាលមកទីតាំងថ្មីនេះ AIA Cambodia បានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្ត និងទំនុកចិត្តយ៉ាងខ្លាំងរបស់ខ្លួនចំពោះវិស័យធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា។ ព្រឹត្តិការណ៍ថ្ងៃនេះបានបង្ហាញយ៉ាងច្បាស់ថា AIA CAMBODIA មានចក្ខុវិស័យច្បាស់លាស់ ឆ្ពោះទៅរកការរីកចម្រើន និងការអភិវឌ្ឍទីផ្សារធានារ៉ាប់រងនៅកម្ពុជា ដែលទីផ្សារនេះមានឱកាសរីកចម្រើនច្រើន បើប្រៀបទៅនឹងទីផ្សារផ្សេងទៀតនៅក្នុងតំបន់”។
លោក Andrew Loh អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ AIA Cambodia មានប្រសាសន៍ថា “ការិយាល័យកណ្តាលថ្មីរបស់យើង ប្រៀបទៅនឹងការចាក់គ្រឹះបន្ថែមលើប្រតិបត្តិការ និងការវិនិយោគរយៈពេលយូរអង្វែងនៅកម្ពុជា។ ការិយាល័យកណ្តាលថ្មីនេះ ផ្តល់គុណសម្បត្តិជាច្រើនដើម្បីឈានទៅសម្រេចគោលបំណងរបស់យើងក្នុងការជួយប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ តាមរយៈការខិតខំប្រឹងប្រែងបង្កើនការយល់ដឹងអំពីតួនាទីធានារ៉ាប់រងដែលជាខែលការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុពីហេតុការណ៍ចៃដន្យ”។
“ខ្ញុំសូមអរគុណដល់ថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ AIA Cambodia ទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត និងបុគ្គលិកទាំងអស់ដែលបានជួយសម្រួលដល់ការផ្លាស់ប្តូរទីតាំងមកអគារថ្មីដោយមិនធ្វើឱ្យមានការរាំងស្ទះដល់ប្រតិបត្តិការប្រចាំថ្ងៃរបស់យើង។ យើងគាំទ្រលើទស្សនៈ “ប្រសើរ” ដែលជំរុញឱ្យយើងបន្ត្តអភិវឌ្ឍរាល់កិច្ចការរបស់យើងឱ្យកាន់តែប្រសើរពីមួយកម្រិតទៅមួយកម្រិតទៀត។ អ្នកគ្រប់គ្នាបានប្រកាន់ខ្ជាប់នូវផ្នត់គំនិតនេះ ដើម្បីធ្វើឱ្យការិយាល័យថ្មីរបស់យើងមាន ភាពកក់ក្តៅ និងជាកន្លែងមួយប្រកបដោយផាសុកភាព ក្នុងការបម្រើអតិថិជនឱ្យបានប្រសើរជាងមុន និងបំពេញតម្រូវការការសន្សំ និងការការពារហិរញ្ញវត្ថុរបស់ពួកគេ”។
ដើម្បីដឹងច្បាស់អំពីការិយាល័យកណ្តាលថ្មីរបស់ AIA Cambodia និងសម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតលើដំណោះស្រាយការការពារជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ ដំណោះស្រាយការពារគ្រួសារអ្នក និងអ្នក សូមផ្ញើអ៉ីមែលមកកាន់ kh.marketing@aia.com ឬចូលទៅកាន់គេហទំព័រ aia.com.kh និង www.facebook.com/AIACambodia។

AIA (Cambodia) Life Insurance Plc (“AIA Cambodia”) today officially opened their new head office here, strengthening the leading life insurer’s long-term commitment to better serve the Kingdom and helping Cambodians live healthier, longer, and better lives.
The relocation to its new premises in GIA Tower in Koh Pich, or Diamond Island, also aligns with the AIA Group’s AIA One Billion initiative to help one billion people in Asia live healthier, longer, better lives by 2030 and AIA Cambodia’s mission to move Better & Beyond as they continue improving their products and services. This includes increasing services to customers, communities, business partners and stakeholders by providing staff and Life Planners the facilities and amenities they require under one roof.
AIA Cambodia’s new head office houses more than 200 employees and over 500 life planners in a Grade A building, keeping to the AIA Group’s Environment, Social and Governance (ESG) strategy to drive meaningful change and build long-lasting stakeholder value. As a Grade A building, GIA Tower incorporates advanced building management and health, safety, and security features, high-quality infrastructure, and easy accessibility.
The two-storey headquarters allows AIA Cambodia to better contribute to society, provide enhanced customer service and ensure clients access all their insurance requirements in a safe, secure environment in a prime location. The relocation also adheres to the insurer’s aim to increase insurance penetration nationwide and reach out to more Cambodians on the importance of long-term financial protection and savings.
The new office also includes a training facility, in-house clinic for staff and customers undergoing medical examinations, café and garden, is designed for flexibility, giving staff the opportunity to work and play wherever and however they choose.
Today’s opening was attended by H.E Bou Chanphirou, the Director General of the Insurance Regulator of Cambodia, AIA Group and AIA Cambodia top management, Life Planners and staff, stakeholders, business and bancassurance partners and invited guests.
In congratulating AIA Cambodia, H.E Bou Chanphirou said: “Obviously, I have to appreciate and congratulate AIA CAMBODIA for its remarkable achievements over the last five years and, today, the company has shown its strong commitment and confidence in Cambodia’s insurance market by moving into the new office. Today's event has clearly shown that AIA CAMBODIA has a clear vision toward the growth and development of Cambodia’s insurance market which has more potential for growth compared to the other markets in the region.”[RPP1]
Mr. Andrew Loh, AIA Cambodia Chief Executive Officer said: “Our new headquarters supports our commitment to remain here for the long-term and continuously invest in Cambodia. It will also make it more conducive for us to fulfil our purpose to help Cambodians live healthier, longer, better lives, and enable us to step up efforts to increase knowledge of how insurance makes a difference by acting as a financial safeguard against life’s uncertainties.
“I thank all AIA Cambodia management, Life Planners, and staff for facilitating our move without disrupting our daily operations. We believe in becoming better and continuously improving in everything we do, and everyone has kept to this theme to make our new HQ welcoming, warm and a convenient, one-stop center where we can better serve customers and meet their financial protection and savings needs.”
To check out AIA Cambodia’s new HQ and find how their life, critical illness and accident solutions can protect your family and you, please email to kh.marketing@aia.com or visit aia.com.kh and www.facebook.com/AIACambodia.