ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី11 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ 2023 – ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អ៉ិនសួរេន ម.ក (អេ អាយ អេ ខេមបូឌា) បានដាក់សម្ពោធកម្មវិធី Elite Pro និង Elite Lite ដែលបានបង្ហាញឱ្យឃើញថាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាពដែលឈានមុខគេ បាននាំមកនូវកម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍សហគ្រិនភាពដែលត្រូវបានទទួលស្គាល់ក្នុងការផ្តល់ឱ្យធនធានវ័យក្មេងកម្ពុជាទាំងអស់នូវគ្រឿងឧបទេស និងដំណើរការអនុវត្តដែលជួយជំរុញឱ្យការងារកាន់តែរីកចម្រើនក្នុងវិស័យនេះ។
Elite Pro ដែលស្ថិតក្រោមកម្មវិធី 5-Star Elite ផ្តល់ឱ្យលោកអ្នកទាំងជំនាញ និងចំណេះដឹងទូលំទូលាយ ដើម្បីសម្រេចបាននូវឯករាជភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ។ ការផ្តល់ជូនដ៏ពិសេសនេះ ក៏អាចឱ្យពួកគេរៀនពីអ្នកជំនាញពូកែៗ ដើម្បីពន្លឿនសមត្ថភាពរបស់លោកអ្នកឱ្យក្លាយជាអ្នកដឹកនាំជំនាន់ក្រោយរបស់ ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា។ លើសពីនេះទៅទៀត កម្មវិធី Elite Lite គឺជាកម្មវិធីដែលផ្តល់ការបណ្ដុះបណ្ដាលដល់អ្នកដែលមានចំណូលចិត្តក្នុងការចាប់យកអាជីពច្រើនក្នុងពេលតែមួយ។
វគ្គនីមួយៗនៃកម្មវិធីទាំងនេះមានរយៈពេល 18ខែ ដែលត្រូវបានដាក់ឱ្យបើកដំណើរការជាផ្លូវការក្រោមប្រធានបទ “ឱកាសការងារគ្មានដែនកំណត់” ដោយមានវត្តមានចូលរួមរបស់លោក Vincent Chong នាយកនាយកដ្ឋានផ្នែកលក់ របស់ក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា, លោកស្រី តាន់ លីនណា អគ្គនាយករងនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា, លោក វ៉ា វិជ្ជា ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងអាជ្ញាបណ្ណ និងកិច្ចការគតិយុត្តនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា, លោក Andrew Loh អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន អេ អាយ អេ ខេមបូឌា, ភ្ញៀវកិត្តិយស និងអ្នកចូលរួមមកពីស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ ធនាគារ ផ្នែកលក់ ព្រមទាំងស្ថាប័នអប់រំនានា។
ថ្លែងក្នុងសុន្ទរកថា លោកស្រី តាន់ លីនណា បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “អេ អាយ អេ សម្រេចបានសមិទ្ធផលគួរឱ្យកត់សម្គាល់ក្នុងរយៈពេល 5ឆ្នាំចុងក្រោយនេះ។ ថ្ងៃនេះ អេ អាយ អេ បានបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្ត និងទំនុកចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់ខ្លួន លើទីផ្សារធានារ៉ាប់រងតាមរយៈការណែនាំ “Elite Pro” និងពង្រឹងគុណភាព កម្មវិធី “Elite Advisor” របស់ខ្លួនឱ្យកាន់តែប្រសើរសម្រាប់ទីប្រឹក្សាផែនការហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា។
លោក Vincent Chong បានមានប្រសាសន៍ផងដែរថា៖ “Elite Pro ផ្តល់នូវការគាំទ្រជាច្រើនដល់ធនធានវ័យក្មេងរបស់កម្ពុជា ក្នុងដំណើរឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យនៃអាជីពរបស់ខ្លួន។ ដោយយោងទៅតាមសមិទ្ធផល និងភាពជោគជ័យនៃកម្មវិធី 5-Star Elite របស់យើងកាលពីឆ្នាំមុន អេ អាយ អេ បានជ្រើសរើសទីប្រឹក្សាផែនការជីវិត Elite Advisor ប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ និងមានសមត្ថភាពខ្ពស់ចំនួន 115 នាក់ ដែលអាចរកប្រាក់ចំណូលបានជាមធ្យម 18,000 ដុល្លារក្នុងមួយឆ្នាំផងដែរ”។
លោក វ៉ា វិជ្ជា បានចែករំលែកចំណេះដឹងអំពីគុណសម្បត្តិធានារ៉ាប់រងក្នុងការជួយសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា និងជំរុញឱកាសការងារ។ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងចំនួន 39 ដែលមានប្រតិបត្តិការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា រួមមានក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងទូទៅចំនួន 18 ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតចំនួន 14 និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងខ្នាតតូចចំនួន 7។ នៅក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងទាំង 34 នោះមានភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងប្រហែលជា 10,000នាក់ ដែលផ្តល់សេវាប្រឹក្សាយោបល់។
លោក Andrew Loh បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងបន្តធ្វើឱ្យមានការផ្លាស់ប្តូរកាន់តែប្រសើរដល់អតិថិជន សហគមន៍ និងប្រជាជនរបស់យើង។ មកដល់ពេលនេះ អេ អាយ អេ បានផ្តល់សំណងជាង 2.4 លានដុល្លារដល់គ្រួសារកម្ពុជាចំនួន 1,609 គ្រួសារ។ យើងក៏ធ្វើឱ្យមានការកែប្រែតាមរយៈការផ្តល់ជូននូវអាជីពដែលមានគោលដៅច្បាស់លាស់ រង្វាន់ផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ បទពិសោធន៍នៅក្រៅប្រទេស និងតាមរយៈការកសាងមូលដ្ឋានគ្រឹះសម្រាប់អនាគត។
កម្មវិធី 5-Star Elite ដ៏ពិសេសនេះ បណ្ដុះទីប្រឹក្សាផែនការជីវិតជំនាន់ថ្មីដែលមានសមត្ថភាពខ្លាំងពូកែដោយផ្តល់នូវការបណ្តុះបណ្តាលល្អបំផុត និងបរិយាកាសដែលបណ្តុះការសហការល្អ វិជ្ជាជីវៈ និងសុខុមាលភាព។ កម្មវិធីនេះអនុញ្ញាតឱ្យអ្នកចូលរួមចាប់ផ្តើមអាជីពជាសហគ្រិនដ៏ប្រសើរដែលនាំទៅរកឯករាជភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងមានឱកាសបង្កើតជីវិតដ៏ល្អប្រសើរសម្រាប់អ្នកដទៃ។
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិតអំពីកម្មវិធី Elite Pro, Elite Advisor, កម្មវិធី AIA 5-Star Elite និង AIA Elite Academy សូមចូលទៅកាន់ Facebook (AIA Cambodia Elite Academy)។ លោកអ្នកក៏អាចទំនាក់ទំនងទៅកាន់ kh.agencyeliteacademy@aia.com ឬទូរស័ព្ទទៅ +855 96 317 6666។
ចាប់តាំងពីបើកដំណើរការនៅកម្ពុជា រាល់សកម្មភាពរបស់ អេ អាយ អេ ខេមបូឌា ធ្វើឡើងស្របតាមគោលបំណង ក្នុងការជួយឱ្យប្រជាជនកម្ពុជាឱ្យរស់នៅមានសុខភាព និងជីវិតកាន់តែប្រសើរ។ ចាប់តាំងពីចាប់ផ្តើមអាជីវកម្មក្នុងឆ្នាំ 2017 យើងបានក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដំបូងបង្អស់នៅកម្ពុជា ផ្តល់ការការពាររហូតដល់ 26 ស្ថានភាពជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ។ ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងឈានមុខគេមួយនៅកម្ពុជា អេ អាយ ខេ ខេមបូឌា ផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយជីវិតឈានមុខគេនៅលើទីផ្សារសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់មជ្ឈដ្ឋាន រាប់ចាប់ពីគម្រោងធានារ៉ាប់រងសំខាន់ៗដែលបង្កើតឡើងស្របតាមតម្រូវការជាក់លាក់ ដែលរួមមានគម្រោងការពារលើជំងឺធ្ងន់ធ្ងរ គ្រោះថ្នាក់ចៃដន្យ ថ្លៃសម្រួលការសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យ និងជំនួយសង្គ្រោះបន្ទាន់នៅក្រៅប្រទេស។

11 February 2023 dot 5-min read
Phnom Penh, 11th February 2023 – AIA (Cambodia) Life Insurance Plc’s (“AIA Cambodia”) launch of their Elite Pro and Elite Lite programs saw the Kingdom’s leading life and health insurer introduce proven entrepreneurial development packages that equip aspiring young Cambodians with the tools and processes to advance in the industry.
Elite Pro, which comes under the insurer’s 5-Star Elite Program, provides participants comprehensive skills and knowledge to attain financial independence. The unique offering also enables them to learn from top practitioners to accelerate their path towards becoming the next generation of AIA Cambodia leaders. Elite Lite is another proven program that empowers individuals who prefer the flexibility of pursuing multiple passions simultaneously.
The exclusive programs, each taking 18 months to complete, were officially launched with the theme “Limitless Career Opportunity” by AIA Cambodia Chief Agency Officer Mr. Vincent Chong. Those in attendance included Insurance Regulator of Cambodia (IRC) deputy director Mrs. Tan Linna, IRC Head of Department License and Legal Affairs Mr. Va Vichea, AIA Cambodia Chief Executive Officer Mr. Andrew Loh, invited guests and participants from the finance, banking, sales, and education industries.
In her speech, Mrs. Tan Linna said: “AIA has made remarkable achievements over the last five years. Today, it has reaffirmed its strong commitment to and confidence in the insurance market by introducing ‘Elite Pro’ and refreshing its ‘Elite Advisor’ program to further develop and improve the quality of Cambodian financial planners.”
Mr. Vincent Chong, in launching the programs, said: “Elite Pro provides numerous sources of support to young Cambodian talent as they journey towards career success. This is exemplified by the achievement of our 5-Star Elite offering, which last year saw AIA recruit 115 professional, high-quality Elite Advisor with an average income of $18,000 per annum.”
Mr. Va Vichea shared information on how insurance helps the Cambodian economy and boosts career opportunities. The 39 insurance companies operating here comprise 18 general insurers, 14 life insurers and seven microinsurance companies. From the total number of insurers, 34 of them have roughly 10,000 agents providing consultation services.
“AIA Cambodia is a role model insurer and has always complied with regulations, especially the agents’ coding directive enforced end 2022 to ensure that both existing and new agents are qualified and well-trained before commencing their careers,” he said.
Mr. Andrew Loh said: “We continuously make a difference to our customers, community, and people. To date, AIA has provided more than $2.4 million worth of claims to 1,609 Cambodian families. We also make a difference by offering purposeful careers, financial rewards, overseas experience and by building a foundation for the future.”
AIA Cambodia’s distinctive 5-Star Elite Program develops a new generation of highly-driven Life Advisors by providing best-in-class support and an environment that cultivates collaboration, professionalism and wellbeing. It enables participants to embark on a rewarding entrepreneurial career that leads to financial independence and openings to create meaningful lives for others.
For detailed information on Elite Pro, Elite Advisor, the AIA 5-Star Elite Program and the AIA Elite Academy, visit us on Facebook (AIA Cambodia Elite Academy). You can also forward your queries to kh.agencyeliteacademy@aia.com or call +855 96 317 6666.
AIA (Cambodia) is guided by our purpose to help Cambodians live Healthier, Longer, Better Lives. Since commencing business in 2017, we’ve become the first life insurer to provide coverage on 26 critical illnesses. As among the Kingdom’s premier insurers, AIA Cambodia today offers market-leading life and health solutions for all walks of life ranging from tailor-made crucial coverage plans that include critical illnesses, accidents, medical insurance and overseas emergency assistance.